Цього року лісогосподарські підприємства області планують висадити 1000 гектарів нових лісів. Це ініціатива Президента України, яка буде втілена за рахунок коштів Державного бюджету. Про це розповів сьогодні під час традиційного брифінгу для ЗМІ голова Запорізької облдержадміністрації, Олександр Старух.

-Це чудова ініціатива, яка має покращити екологічну ситуацію в нашій області. Але ми розуміємо, що лісгоспи самі не впораються з такими обсягами. Тож зараз розробляємо програму, залучення в цьому проекті громадян – кожен має посадити дерево,  — зазначив Олександр Старух.

Додамо що у Пологівському лісництві висадять 300 гектарів нових дерев, у Мелітопольському – 250 га, у Бердянському – 145 га, у Кам’янсько-Дніпровському та Запорізькому – по 145 гектарів.  Це в 2,3 рази більше, аніж у попередні два роки. Перевагу надають породам, які добре зарекомендували себе у посушливих умовах Півдня України – дуб, ясен, сосна, липа, акація та чагарники.

Запорізька область має найнижчий показник лісистості в Україні (3,9% при оптимальних 5%). Загальна площа земель лісового фонду становить 117 тис га, із них нові насадження можна розміщати майже на 77 тис га.

Завдяки тисячам гектарів нових «зелених легень» вже за кілька років у нашій області можуть суттєво зменшитись масштаби водної та вітрової ерозії земель.