У Запорізькій області триває масштабна реконструкція автомобільних шляхів, за програмою президента України «Велике будівництво». Цього року в області відремонтують понад 450 км доріг. Втім окрім реконструкції, важливим є завдання збереження автошляхів. Для цього в області планують збільшити контроль над рухом важковагового транспорту. Адже за висновками дорожніх служб, 90 % руйнувань доріг спричинені саме перевантаженим транспортом. Тож застосування сучасних автоматичних систем контролю як ніколи на часі.

Вже найближчим часом в Запорізькій області з’явиться три комплекси зважування в русі WIM. Їх становлять на під’їздах до Новобогданівки, Бердянська та Люцерни, — розповів виконуючий обов’язки начальника Служби автомобільних доріг у Запорізькій області, Олег Галич

Система зважування-в-русі — це розумна система комплексного збору інформації про рух транспортних засобів автомобільними шляхами (швидкість, загальна маса, вага окремих осей і відстань між ними, фіксація номерних знаків тощо). Вона дозволяє як фіксувати перевантаження, так і структурувати дані про трафік на конкретних ділянках автомобільних доріг.