Під час минулорічної перевірки харчоблоків у закладах освіти Запорізької області, експерти визначили 29 проблемних об’єктів.  Серед головних порушень  — аварійний стан приміщень, застаріла та непрацююча техніка, відсутність сучасних холодильників та морозильних камер, погано працюючі витяжки, відсутність гарячої води на кухні, битий посуд, неналежна дератизація та дезінсекція.

Більшість громад не квапиться виправляти недоліки, списуючи це на відсутність коштів. Втім ситуація має бути виправлена до початку навчального року, адже порядок і чистота в їдальнях – запорука здоров’я дітей. На цьому наголосив голова Запорізької ОДА Олександр Старух під час наради щодо харчування дітей у навчальних закладах регіону.

Вже пройшов рік, але роботу чомусь і досі не зроблено. У громад є також залишки в бюджетах, яких цілком вистачить. Тому ці питання потрібно оперативно вирішити до початку нового навчального року і крапка! При цьому, для усунення більшості зауважень не треба великих коштів, а лише відповідальність та бажання керівників громад. Наші діти мають харчуватися в нормальних умовах, — підкреслив Олександр Старух.