На виїзний колегії облдержадміністрації  за участю голови Запорізької обласної державної адміністрації , що відбулася вчора у Кирилівці, обговорювали підсумки курортного сезону. Він був одним з найгірших за останні роки, звітують представники туристичного бізнесу.

Цей сезон виявився провальним для одного з найбільших курортів України, де розташовано, близька  400 баз відпочинку в самому селищі і на двох косах. І про це свідчать цифри статистики. У минулі роки близько 2 млн. Туристів відвідували Кирилівку. А в цьому році спочатку літо було дощовим і холодним. Потім в Азовському морі почалася навала медуз. Як результат літній оздоровчий сезон завершився на 2 тижні раніше запланованого.

— За оцінкою власників баз відпочинку, по Кирилівці спостерігається зниження туристичного потоку від 10 до 70% від минулого сезону. Доходи втрачають не тільки власники баз відпочинку, а й ті, хто надає супутні послуги з продажу продуктів харчування, одягу, наданням розважальних послуг, перевезень. Тобто йде зниження доходів у всіх. А за прогнозами, наступного року очікується істотний спад туристичного потоку в Приазов’я і в Кирилівку, зокрема. Це пов’язано з втратою туристичної привабливості в цьому році. Ми втрачаємо туристів. А того, кого вже втратили, не повернеш, показує практика, — каже селищний голова Кирилівки Іван Малєєв.

Серед причин зриву курортного сезону Іван Малєєв бачить не тільки навала медуз і комарів, а й антирекламу в центральних ЗМІ.

Позитивні зрушення щодо повернення туриста в селище є: дорога до Кирилівки капітально відремонтована за президентської програмою «Велике будівництво». Спільно з владою Мелітополя готується проект будівництва централізованої системи постачання води і водовідведення.

Іван Малєєв також звернувся до вчених з проханням вирішити проблему з медузами. В іншому випадку, це призведе до того, що курортне селище може померти через глобальну екологічну проблему.