800 школярів селища Кушугум розпочали навчальний рік в оновленій будівлі. Реконструкція «Кушугумської гімназії «Інтелект»» відбулася за програми президента України «Велике будівництво» — роботи стартували в травні минулого року, і вже цей навчальний рік діти відкрили в нових класах.

Двоповерхове приміщення гімназії «Інтелект» зведено 1952 року як госпіталь, згодом там зробили школу розраховану на 350 дітей. За 70 років експлуатації, потреби громади значно зросли – сьогодні в гімназії вже 800 учнів, які навчаються у 33 класах, в тому числі 14 початкових класів та  10 інклюзивних  — аби вмістити всіх, довелося організовувати навчання у дві зміни. Тому вирішили зробити дві двоповерхові прибудови до задньої стіни школи.

У 2020 році Кушугумський НВК «Інтелект» увійшов до програми Президента України «Велике будівництво». Вартість реконструкції склала 5.7 млн грн, 90% з них було виділено з Державного фонду регіонального розвитку, 10% — з обласного бюджету. За ці кошти було добудовано вісім класів. Завдяки чому всі діти отримали можливість навчатися у першу зміну. На першому поверсі добудували класи для молодшої школи. На другому – спеціалізовані класи для старших класів, обладнані за останнім словом техніки- d кожному кабінеті встановлено мультимедійні дошки, проєктори та ноутбуки.

Як тривають заняття у нових класних кімнатах, сьогодні приїхав подивитися голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух.

-Програма  «Велике будівництво» складається з різних об’єктів є такі величезні як Запорізькі мости чи дороги нашої області, які здаються  сотнями кілометрів на рік, стають якісними, дають можливість швидко пересуватися. А є невеличкі об’єкти як добудова до вашої школи, для розвитку освітнього простору, та покращення можливостей кожному з вас навчатися. Те, що розмір  не величкий, не означає, що це менш важливі об’єкти – це дуже важливий об’єкт! Я пам’ятаю  років 12 тому стояло питання взагалі чи жити цій школі, досить складні проблеми були і з самою будівлею, але громада  відстояла свою школу, держава допомогла, і на сьогодні ми зробили ще один маленький але дуже важливий крок, щоб прийшли 78 першачків прийшли у цю школу, і 65 випускників закінчили її цього року, — зазначив голова ЗОДА Олександр Старух.

На цьому покращення кушугумської гімназії не завершується – серед найближчих планів заміна водогону, встановлення нової системи освітлення в коридорах, проведення інтернету до всіх класів, перетворення футбольного поля на критий майданчик та його освітлення, аби діти могли займатися  у темний час доби, розповіла директорка комунального закладу «Кушугумська гімназія «Інтелект»» Кушугумської селищної ради Запорізького району Запорізької області Тетяна Апостолова.