На території Пoлoгoвскoгo райoну Запорізької області виявили африканську чуму свиней, та оголосили карантин. Про це повідомляє обласне управління Держспоживслужби.

Наприкінці серпня на території господарства у місті  Мoлoчанск виявили захворювання свиней африканскoй чумoю. В епіцентрі захворювання перебувало 10 гoлів свиней, oдна з них померла. Із особистого приватного  господарства  проведено вилучення, умертвіння та спалювання 9 голів свиней.

Аби припинити розповсюдження хвороби 3 вересня було введено карантин у Молочанську,  де у 19 дворах налічується 114 голів свиней. За поголів’ям встановлено щоденний контроль. Також встановлено 2 карантинно-поліцейські пости, які оснащені дезбар`єрами. Спеціалістами районних державних лікарень ветеринарної медицини області та національної поліції на карантинних постах забезпечено цілодобовий контроль за рухом транспорту, його дезінфекція, підтримується в робочому стані дезбар`єр. 

В зоні спостереження знаходиться 7 населених пунктів, де проведено подвірний обхід. В 76 дворах налічується 603 голови свиней.

З метою знешкодження вірусу АЧС  на території епізоотичного вогнища та інших місцях, де перебували тварини, здійснено дезінфекцію. Також  проведено видалення та знезараження гною.

Карантин буде знято через 40 діб після виконання всього комплексу заключних ветеринарно-санітарних заходів за рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.