Чемпіонат України з вертолітного спорту, що пройшов днями у Запорізькій області на території летовища Широке, показав великі перспективи розвитку малої авіації в нашому регіоні. Про це йшлося сьогодні під час зустрічі голови Запорізької облдержадміністрації Олександра Старуха із зацікавленими сторонами.

Запорізький центр льотної підготовки імені Маршала авіації О.І. Покришкіна має великий потенціал – це єдина подібна в Україні злітно-посадкова смуга, довжиною у 2 км, близькість до великих обласних центрів – Запоріжжя і Дніпра, наявність інфраструктури і не тільки.

Все це може стати козирями широківського летовища, і зробити його туристичним магнітом Запорізького краю, у чому дуже зацікавлена Широківська громада – розповів голова громади Денис Коротенко. Серед головних напрямків, які можуть розвиватися на широківському летовищі – відродження льотної школи для майбутніх пілотів та механіків фахових закладів освіти; розвиток приватної авіації – невеликих літаків, гелікоптерів; розвиток парашютного спорту; легалізація змагань зі стрітрейсингу. Ще один напрямок – створення індустріального парку. Адже площа території 270 га, з яких лише 70 га зайняті під аеродромом. У Широкому кажуть – вже є інвестори, зацікавлені в тому, щоб розмістити тут свої підприємства.

Також цікавість до широківського летовища проявляє підприємство «Мотор-Січ», яке активно розвиває виробництво вертольотів. Цей майданчик міг би стати ідеальним варіантом для тренування пілотів і випробування крилатих машин, а в майбутньому можливе створення тут всеукраїнського хабу для пілотів вертольотів, зазначають на підприємстві.

-Наш Запорізький центр льотної підготовки є  унікальним об’єктом навчання пілотів та механіків авіаційної техніки.  Заклад певний час був у занепаді, але має значну матеріально-технічну базу. Тому ми повинні спільними зусиллями привести в нормальний вигляд територію, створити умови для відродження та популяризації аеродрому, — прокоментував ситуацію Олександр Старух.

У наступні кілька тижнів фахівці розглянуть можливість переведення широківського летовища з структури Міністерства Інфраструктури у комунальну власність Широківської громади, або втілення варіанту Державно-приватного партнерство, і залучення інвесторів, не змінюючи статусу об’єкту.