У Запоріжжі, за державним проектом “Велика реставрація” стартувала масштабна реконструкція національного заповідника Хортиця. Вона торкнеться не лише покращення інфраструктури острова. Заплановано створити чимало туристичних фішок, аби Хортиця стала справжнім туристичним магнітом України.
Зокрема під час зустрічі з пресою, що відбулася вчора на Хортиці, голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух розповів про нові ідеї з розвитку туризму нашого регіону. Одна з них — створення віртуального музею підводних знахідок, адже чимало археологічних знахідок досі знаходиться на дні Дніпра, і з нинішнім рівнем розвитку техніки, для того, щоб їх побачити, не обов’язково пірнати під воду.

Хортиця зберігає ще багато історичних скарбів, які має побачити кожен. Тому виникла ідея створити цифровий віртуальний музей тих знахідок, що вже знайшли на дні Дніпра, але ще не підняли на поверхню, — прокоментував посадовець.

Олександр Старух зазначив, що облдержадміністрація зі свого боку буде сприяти наданню цьому проєкту належної технічної підтримки – зокрема, сучасної техніки для пошуку затоплених експонатів і підводної фото- і відео зйомки.

У Запоріжжі є компанії та відомі особистості в ІТ сфері, які обов’язково візьмуть участь та допоможуть реалізувати проєкт віртуального музею. А ми, в свою чергу, розпочнемо невідкладно готувати пропозиції щодо фінансування з державного бюджету відновлення історичних човнів та спорудження Музею судноплавства. Це саме те, що ми, наше покоління, може внести нового в історію Хортиці, — підкреслив Олександр Старух.