Планами про реконструкцію острова Хортиця, та перетворення заповідника на справжній туристичний магніт України поділився зі студентами Запорізького  національного університету голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух, під час зустрічі присвяченої тижню освіти.

За словами голови ЗОДА – відновлена Хортиця це не лише інфраструктура і туристичні локації, а й сучасні технічні засоби, які зроблять острів ще більш цікавим та інтерактивним.

Нещодавно ми вже презентували лазерне шоу на Кургані Єдності, там ще буде світлове шоу, і інтерактивний аудіогід – за допомоги смартфона можна скачати QR код, і піднімаючись на курган, слухати імерсивну аудіо подорож, — розповів Олександр Старух, — Також хочемо створити такі «телепортали» до інших туристичних об’єктів України. Це буде виглядати як екран – один стоїть на Хортиці, а інший, наприклад, на Ринковій площі у Львові. Натискаєш кнопку – і можеш подивитися що там зараз відбуваються. Парламентарі з Німеччини, які нещодавно побували на Хортиці, запропонували підключити і німецькі міста. Зараз розробляємо цей проект.

Окремо розробляють план внутрішнього переобладнання музею запорізького козацтва, який має стати найсучаснішим музеєм України. Олександр Старух зазначив, що на думку обласної влади – розвиток туризму один з перспективних напрямків заробітку для Запорізької області на настиупні роки.