На засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та за участі голів обласних  держадміністрацій, було прийняте рішення встановити з 00 год 00 хвилин 23 вересня 2021 р. «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх регіонів України.

Відповідно до розпорядження уряду — на території всіх регіонів України обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для “жовтого” рівня епідемічної небезпеки.

Таке рішення обумовлене стрімким зростанням нових виявлених випадків COVID-19. 10-й тиждень зростає рівень хворих – Україна та Румунія лідери захворюваності на COVID19  в Україні. З липня рівень захворюваності зріс у В 10 разів. За останній тиждень на 68%   зросла кількість нових виявлених випадків хвороби, а число шпиталізованих —  на 51%. На 33% зайняті ліжка в реанімаціях,  на 29% — завантажені ліжка з киснем.

Лише за минулу добу в Україні зафіксовано 5 159 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби (з них дітей – 463, медпрацівників – 129), летальних випадків – 137.

На комісії ТЕБНС розповіли, які обмежувальні заходи будуть введені у зв’язку з посиленням карантину — під час визначення “жовтої” зони на території країни слід обов’язково дотримуватись маскового режиму, фізичної дистанції у 1,5 м, а також забороняється:

  • робота закладів освіти, де не вациновано 80% працівників
  • проведення масових заходів за участю більш як 1 особи на 4 кв. м. площі будівлі або території,
  • заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць,
  • заповненість спортзалів і фітнес-центрів більш ніж 1 особа на 10 кв. метрів

Що стосовно роботи закладів освіти, працюватимуть лише ті, де вакциновано 80% і більше працівників.

Всі ці норми не застосовуються, якщо заклади вакцновані на 80% і більше, та 100% відвідувачів.