До кінця 2021 року на Хортиці планується реставрація та відкриття Музею історії Запорозького козацтва, а також оновлення Кургану єдності України.

Презентацію проєкту провели сьогодні в історико-культурному комплексі «Запорозька Січ». Учасниками заходу стали Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух та генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко.

Концепт проєкту передбачає реконструкцію будівлі, будівництво оглядового майданчика, доріжок та оновлення Кургану. Таким чином територію сподіваються зробити більш зручною для відпочинку туристів.

«Найголовніше, що проєкт передбачає максимальне дбайливе ставлення до природи та пам’яток історії острову. Він дуже вдало вписується в існуюче зонування, планується використання екологічних матеріалів. Тобто для Хортиці наразі це максимально органічний, зрозумілий проєкт», — сказав керівник заповіднику Максим Остапенко.

За словами голови ЗОДА Олександра Старуха, проєкт оновлення Хортиці — це частина ініціативи Володимира Зеленського. Крім цього по всій Україні буде оновлено 100 культурних об’єктів.

Крім того, сьогодні підписано Меморандум між Міністерством культури та інформаційної політики України, ЗОДА та ПАТ «Запоріжсталь»

Цей документ визначає принципи й напрямки співпраці, а також взаємні наміри з питань культурного, туристичного, наукового, освітнього, інфраструктурного розвитку острова Хортиця.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *