Сьогодні у Києві розпочався один з низки всеукраїнських форумів «Україна 30». Цього разу зустріч присвячена старту національної програми «Здорова Україна», популяризації здорового способу життя, розвитку спортивної інфраструктури в громадах, доступності спорту для всіх верств населення, збільшенню участі всіх громадян в оздоровчій руховій активності.

Відкриваючи форум, Президент України Володимир Зеленський  зазначив, що населення України стрімко зменшується. Тож зараз завдання стратегічного національного значення – покращити довготривалість та якість життя українців,  знизити статистику передвчасних смертей, за якою наша країна серед лідерів антирейтингу в Європі.

На сьогодні 85% жителів України помирають від онкологічних захворювань та  хвороб кровообігу. Останні, такі як інфаркти та інсульти, безпосередньо пов’язані з відсутністю фізичної активності, зайвою вагою, палінням, вживанням алкоголю та неправильним харчуванням.

За словами президента, фахові комісії ретельно вивчали це питання. І дійшли висновку, що 75% українців не займають спортом, в тому числі і відсутність доступної, зручної, безкоштовної інфраструктури поруч з домом.

Тож голова держави ініціював програму  створення активних парків, в рамках проекту «Здорова Україна». Ці локації в місцях масового відпочинку пропонуватимуть доступний та  цікавий спорт для всіх. Більше того, українці отримають можливість займатися під керівництвом персональних тренерів – у ролі яких виступатимуть провідні спортсмени, артисти та співаки. Для цього треба лише мати смартфон — відсканувавши QR код на майданчику, людина зможе вибрати собі програму вправ, за рівнем фізичної підготовки, і займатися за допомогою віртуального  тренера. Сьогодні Володимир Зеленський дав старт роботі таких активних парків в усій країні.

Як розповів голова Запорізької облдержадміністрації, Олександр Старух, який теж взяв участь у формі «Україна 30», у Запорізькій області вже готові до відкриття дев’ять «активних парків» — у Бердянську, Веселому, Енергодарі, Запоріжжі, Мелітополі, Вільнянську, Токмаку, Роздолі та Новенській громаді.