Цього року Україна відзначає 30 років Незалежності, з цієї нагоди ціла низка святкових заходів запланована у Запорізькій області.  Перший відбувся цих вихідних — заїзд на байдарках під гаслом «30 років: спортивні та незалежні», організований обласною державною адміністрацією. Участь у ньому взяла заступниця голови ЗОДА Злата Некрасова.

У заїзді взяли участь півсотні веслувальників — представники Школи вищої спортивної майстерності та обласного інтернату спортивного профілю разом з тренерами, представниками облдержадміністрації, обласної ради та активної громадськості. Флагманом стала бронзова призерка чемпіонату світу з академічного  веслування на ергометрі, Лариса Жалінська.

24 серпня Україна відзначає 30 років Незалежності. Для людини 30 років, це вік активної діяльності — коли досвід, потенціал і енергія дають потужне бажання рухатися вперед.Все це і про нашу Україну — ми бачимо що країна стрімко розвивається, зростає, накопичує і примножує свої досягнення. Сьогодні ми проводимо такий активний захід — щоб кожен відчув у собі енергію руху, бажання долати себе і ставати краще. А ще це символ того, що ми — активні громадяни своєї країни, які готові стрімко плисти в одному напрямку, щоб зробити Україну ще краще, — зазначила відкриваючи захід заступниця голови ЗОДА Злата Некрасова.

Учасники стартували в урочищі Сагайдачного, і пройшли на байдарках маршрутом, що поєднав відомі запоріжцям історичні місця: греблю Дніпрогесу та скелі північної частини острова Хортиця.

Коментуючи спортивні ініціативи обласної влади, заступниця голови облдержадміністрації Злата Некрасова зазначила, що сьогоднішня акція – перший спортивний захід у серії запланованих з нагоди святкування 30-річчя Дня Незалежності. Також найближчим часом відбудеться велопробіг на Хортиці. А 24 серпня запоріжців чекатиме масовий забіг у національному заповіднику, що фіналізує спортивну ініціативу «Run-ZP», ініційовану обласною владою ще на початку року.