На базі запорізької обласної клінічної лікарні продовжується створення «Медичного науково-практичного та навчального комплексу Південного Сходу України» (ХАБу). Такий центр з’явиться вперше в Україні, і об’єднає Запорізьку обласну клінічну лікарню, медичний коледж,  кафедри Запорізького державного медичного університету та Запорізької медичної академії післядипломної освіти.

В результаті покращиться якість на рівень надання медичних послуг:

— Наші громадяни мають отримувати комплексні медичні послуги вчасно та якісно. І рішенням цього завдання є створення медичного містечка. Хаб дозволить оптимізувати ресурси різних за профілем медзакладів і надавати висококваліфіковане медичне обслуговування мешканцям Запорізького краю, — зазначив голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух, сьогодні під час робочої наради з питань створення медичного ХАБу . До обговорення цієї ініціативи також долучилися представники міської влади Запоріжжя, керівництво обласної клінічної лікарні, обласної психіатричної лікарні, медичного коледжу,  обласного бюро судово-медичної експертизи та інші зацікавлені сторони.

Як розповів головний лікар Запорізької обласної клінічної лікарні Ігор Шишка, перші кроки до створення хабу вже зроблено. Торік проведено термомодернізацію операційного і аудиторного корпусів обласної лікарні. Нині триває оновлення фасаду головного корпусу медзакладу та вже завершено реконструкцію приймального відділення в рамках президентської програми «Велике будівництво». Крім того, на базі обласної лікарні успішно працює єдиний обласний центр телемедицини і сучасний контактний центр.

Очільник області Олександр Старух зауважив, що нещодавно для розвитку проєкту медичного хабу додатково виділено 60 млн грн державної субвенції. З них 40 млн витратять на реконструкцію поліклініки, а решту – на оновлення території, створення вертолітного майданчика для санавіації.