Днями працівники п’ятої міської клінічної лікарні Запоріжжя записали відер-звернення до Президента України зі скаргою на те, що вони ніби-то не отримують заробітну плату, через те що ніяк не відбудеться сесія Запорізької міської ради.

Аби розібратися в ситуації сьогодні до лікарні приїхала заступниця голови Запорізької обласної державної адміністрації Злата Некрасова, у сфері компетенції якої функціонування медичної галузі регіону. Під час спілкування з колективом лікарні з’ясувалося, що і аванс і заробітну плату працівники міської лікарні отримали. 

-Позавчора колективи міських лікарень зібралися, і зробили звернення до Президента України Володимира Зеленського, про те що працівникам не виплачені заробітні плати. Я зв’язалася з головним лікарем Дмитром Валерійовичем, і спитала чи були виплати медикам – відповідь була позитивна. Ми не дозволимо ніяких політичних маніпуляцій. Ми маємо захищати наших медиків, тим більше в такий непростий час, — зазначила Злата Некрасова.

Те що зарплату працівники медичної установи отримали,  підтвердив і лікар кардіолог Олександр Акімов, який  30 років працює у 5-й міській лікарні.

-Нам 15 липня виплатили по 27 гривень, а 19-го ми отримали весь свій аванс, зарплату нам теж виплатили. Я вважаю що це був провокаційний акт з цим зверненням, я вважаю що колектив боїться адміністрації.  Це провокаційні заходи, вигадані адміністрацією. Немає ніякої проблеми, люди працюють, виконують свої обов’язки, — каже Олександр Акімов.

Прибув до міської лікарні і заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Анатолій Васюк, який також є заступником голови комісії з питань заборгованості заробітної плати. Він зазначив, зо це питання комісія розгляне на найближчому засіданні – вже зроблені запити на отримання необхідної інформації до керівництва 5-ї міської лікарні.

-Ми перевіримо дотримання умов виплати зарплати в частині колективного договору, дізнаємось які залишки були на рахунках лікарні в період виплати з авансу до повного погашення зарплати. Хотілося б сказати, що ви комунальне некомерційне підприємство. У вас напряму договори з національної службою охорони здоров’я, фінансування з місцевого бюджету це вкрай вимушена міра, мабуть якщо  не в повному обсязі фінансування. Ми не фінансуємо лікарні є структура, яка запропонована державою і ми її дотримуємось. Ця лікарня некомерційне комунальне підприємство вона фінансується і має фінансуватися в рамках договірних пакетів с НСЗУ. В пакетах НСЗУ закладені кошти на лікування пацієнтів, в тому числі і на заробітну плату. Всі ці питання будуть розглянуті на комісії,  — розповів Анатолій Васюк.

За інформацією депутатів запорізької міської ради Ірини Кулєш, Регіни Харченко та Анатолія Куртєва, які теж взяли участь у зустрічі, 5-та міська лікарня Запоріжжя має достатньо пакетів договорів з Національної службою здоров’я України, щоб забезпечувати працівників заробітною платою.

В цій лікарні 17 пакетів НСЗУ цього більш ніж достатньо щоб не просто сплачувати заробітну плату, а й робити відповідні накопичення. Тому питання до керівництва установи, чому вони не ініціювали звернення до НСЗУ, якщо н НСЗУ вчасно не фінансує ці виплати, — зазначила Регіна Харченко.

Вчора ситуацію детально розглядали на медичній комісії міської ради. Висновками поділилася голова комісії Ірина Кулєш.

Що стосовно сесії, на неї виносилося питання чотирьох дотаційних лікарень. І було прийнято рішення комісії допомогти цим лікарням, враховуючи новий виток реформи з квітня, дати їм період часу для оптимізації. В результаті три лікарні впоралися самостійно, виплатили зарплати. І лише п’ята лікарня не впоралася з виплатою заробітної плати. Дуже багато питань саме до керівництва, чому так вийшло, можливо треба переглянути план стратегічного розвитку, оптимізації. Місто взагалі нікому нічого не повинне доплачувати, тимпане на виплату заробітної плати, це особиста справа керівника. Місто може допомогти на придбання додаткового обладнання, але не має виплачувати зарплату, — розповіла голова медичної комісії у Запорізькій міській раді, Ірина Кулєш