Розвиток острова Хортиця, як потужного рекреаціногого та туристичного об’єкту, має стати одним з пріоритетних напрямків розвитку Запоріжжя на наступні роки. Це відкриє для міста нові джерела заробітку, адже за кілька десятків років Запоріжжю доведеться змінювати джерела, які наповнюють місцеві бюджети – за прогнозами фахівців частка промислових прибутків буде поступово скорочуватися. Про це розповів сьогодні голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух під час зустрічі зі студентами ЗНУ.

Перші кроки в цьому напрямку вже зроблені – на першому етапі «Великої реставрації» тривають роботи біля музею козацтва – ремонтують будівлю музею, яка не працювала п’ять років через дірявий дах, вже відкриті Козацьке Коло та Курган Єдності.

Наступним етапом стане розбудова туристичних об’єктів, зазначив Олександр Старух. Зокрема серед найближчих планів – створення екопарку, за принципом «Фельдман Екопарку» у Харкові. Тамтешні фахівці обіцяли поділитися досвідом із Запоріжжям, і допомогти в облаштуванні такої зони відпочинку на території колишнього ЦІМЕЖу.

Хортиця може стати місцем відпочинку вихідного дня для жителів всіх сусідніх областей. Тут можна буде чудово провести час з дітьми – сходити в музей, погуляти островом, відвідати екопарк, залучитися до спортивних розваг. Крім того наше місто зручно розташовано на шляху до Азовського моря, тож сподіваємось по дорозі до курорту українці відвідуватимуть Хортицю, — розповів Олександр Старух.

Окрім створення туристичних об’єктів заплановане оновлення готельної інфраструктури, аби гості мали можливість зупинитися на острові. Голова області пообіцяв, що нового будівництва на острові не буде – за законом на території національного заповідника неможна вести забудову. Всі готельні комплекси будуть створювати в межах вже існуючих будівель.