Сьогодні в Запорізькій обласній клінічній лікарні офіційно відкрили оновлене відділення екстреної невідкладної медичної допомоги. Реконструкція цього відділення стартувала на початку поточного року за програмою президента України Велике будівництво, і вартувала 23,5 млн грн  13, 5 млн було виділено з обласного бюджету, решту – з державного бюджету.

Відділення не лише зазнало повного капітального ремонту, а й повністю оновило філософію своєї роботи – тут об’єднали приймальне і реанімаційне відділення, аби мати можливість не втрачаючи дорогоцінних секунд надавати допомогу особливо тяжким хворим. Тут одразу можуть провести діагности на найсучаснішому обладнанні, зробити операцію, вжити реанімаційні заходи.

Відділення екстреної невідкладної медичної допомоги в режимі 24/7 надає  екстрену невідкладну допомогу. Ми маємо ресурси для реанімації, проведення інтенсивної терапії,  цілодобовий доступ до високотехнологічного діагностичного обладнання. Мета  створення відділення – зменшити рівень превентивної смертності  — тих смертей, які можна  попередити, якщо вчасно надати пацієнту допомогу. Наша мета — живий пацієнт, без ускладнень якому ми повертаємо якість життя, — розповідає керівниця відділення  Наталія Когут

Як зазначив головний лікар ЗОКБ Ігор Шишка, їм вдалося кращі умови не лише в області, а й на Півдні та Сході України. Одночасно тут зможуть надавати інтенсивну допомогу 16 пацієнтам. А обслуговуватиме відділення команда зі 130  фахівців. Відділення обладнано за всіма сучасними вимогам.

-Кожне реанімаційне місце обладнане  апаратурою для стеження, централізованою консоллю, до якої підключено медичні гази, кисень і таке інше. Маємо можливість до кожного місця підключити діаліз – проведена складна інженерна робота. Розроблена чітка логістика швидкого і якісного надання послуг, аби не втрачати жодної хвилини, — каже Ігор Шишка.

Оновлення приймального відділення – лише початок комплексного оновлення головної лікарні Запорізької області. Обласна влада вже розписує програму модернізації на кілька років вперед.

-Сьогодні ми відкриваємо це приймальне відділення за програмою президента «Велика будівництво», і це лише невилика толіка того, що в наступні роки ми спробуємо зробити разом – щоб у нас була сучасна кожна лікарня! Лікарня далі продовжує розвиток як пріоритетний проект для обласної влади і всього регіону. Це найбільша найкраща лікарня області, — зазначив відкриваючи приймальне відділення голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух, — В наступному році зробимо великий скачок в покрашенні розширенні послуг, охоплення населення. Вже працюємо над перенесенням на цю територію обласної судмедекспертизи, створенням ще одного заїзду на територію лікарняного містечка, і є багато інших проектів.