За президентською програмою «Велике будівництво» у Запорізькій області у Запорізькій області цього року відремонтовано дев’ять приймальних відділень в опорних лікарнях. Частина з них вже приймає пацієнтів, інша – на фінішній стадії завершення робіт.

Одне з нових відділень вже працює у Мелітополі, на базі лікарні невідкладних станів. Цей опорний заклад надає вторинну медичну допомогу 290 тисячам жителів об’єднаного Мелітопольського району. У реконструйованому відділенні екстреної (невідкладної) медичної допомоги повноцінно функціонують палати реанімації, палата для перебування хворих в невідкладному стані, протишокова та мала операційні (все з централізованим кисневим забезпеченням). Від сьогодні медзаклад ще підсилили новим рентген-апаратом Calypso MTOes.

Відремонтований медичний заклад відвідав голова Запорізької ОДА Олександр Старух під час робочої поїздки до Мелітопольського району особисто оглянув стан підготовки лікарні та пересвідчився, що сучасна медтехніка здатна якісно лікувати громадян.

Нова рентгенівська система розрахована на 2 робочих місця з цифровою обробкою зображення і цифровим термопринтером. Апарат достатньо мобільний та може використовуватися як при планових оглядах так і в екстрених випадках.

Відтепер пацієнти лікарні, яким потрібно буде пройти рентгенографію, зможуть це зробити максимально якісно та швидко. Адже новий апарат має високу точність зображень та малий час очікування результату. Крім того, наявна система дистанційного консультування пацієнтів –  в кожному відділенні лікарні встановлена відповідна програма і лише через 30 секунд  після виконання дослідження кожен лікар зможе переглянути рентгенограму, не виходячи зі свого кабінету.

Подібні рентген-апарати також встановлено в оновлених діагностичних відділеннях міст Токмак, Енергодар, Василівка, Пологи, Бердянськ та Запоріжжя. Обладнання закуплене за державні кошти та передане у безоплатне користування лікарням області. Усього для потреб медзакладів області придбано 8 рентгенівських діагностичних систем Calypso F MTOes та ще 5 ультразвукових діагностичних систем ARIETTA Prologue.