Запорізька область потроху оговтується від економічних наслідків карантину – за результатами першого кварталу поточного року економічні показники почали підійматися.

Зокрема, промисловість зросла на 4,3%, а експорт —  на 27,5%, — про це розповіла сьогодні директорка Департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Оксана Матвіїшина, на засіданні колегії Запорізької  облдержадміністрації.

Значно кращі позиції має регіон у за підсумками 2020 року. Минулого року Запорізька область посіла 8 місце серед усіх регіонів України, що на 6 сходинок вище, аніж у 2019 році. При цьому за 11 з 26 рейтингових показників Запорізька область  увійшла до першої десятки. За обсягом промислової продукції область посідає 3 місце; за експортом – 4 місце; за доходами місцевих бюджетів – 5-6 місце; за прямими  іноземними інвестиціями – 6 місце.

Втім соціально-економічна ситуація залишається непростою. Для ефективних управлінських рішень потрібна повна та оперативна статистика соціально-економічного розвитку по нових районах та громадах.

— Управлінські рішення треба приймати, знаючи ситуацію на територіях. Тому нам необхідне загальне розуміння того, які чинники зростання економіки є об’єктивними, а які — суб’єктивними. Ми маємо чітко визначити, що покращилось завдяки нашим діям, а не впливу погоди чи кон’юнктури світового ринку. Запрацює економіка – з’являться і нові можливості вирішувати  соціальні проблеми, — наголосив   голова облдержадміністрації Олександр Старух.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *