У Запорізькій облдержадміністрації відбулася зустріч голови ЗОДА Олександра Старуха з головними лікарями обласних лікарень, де лікують хворих на коронавірус.

Голова ЗОДА зазначив, що ситуація насправді дуже гостра – щодня область має подвійний приріст хворих. За минулу добу на Запоріжжі зареєстровано понад півтисячі нових випадків хвороби – у 97% фіксують штам дельта, який є більш агресивним та загрозливим для життя.

Особливість цього штаму в тому, що він небезпечний для дітей. Зокрема на сьогодні зафіксовано коронавірус у  301 дитини, 142 вчителів, 6000 учнів перебувають на самоізоляції через випадки ковід в класі. Це втричі більше ніж за попередньої пандемії, тож увага до вакцинації системи освіти не випадкова, — наголосив Олександр Старух.

Медики підтвердили — пандемія цього року — пандемія не вакцинованих. 98% людей, що захворіли не мали щеплення. На сьогодні ліжковий фонд ковідних лікарень заповнений більш ніж на 50% (у деяких до 80%), у реанімаціях завантажено до 90% місць з апаратами штучної вентиляції легень. Запорізька медицина наближається до критичної точки, коли не вистачить медпрацівників, аби надати допомогу всім, хто її потребує.

Запоріжців вкотре закликали вакцинуватися, адже на сьогодні це єдиний спосіб захистити себе, і знизити темпи поширення хвороби.