Масштабний проєкт відновлення автобусних зупинок і автопавільйонів в рамках програми Володимира Зеленського «Велике будівництво», ініціює «Укравтодор».  Агентство разом з фахівцями почало збирати дані про придорожню інфраструктуру, яка є унікальною культурною спадщиною, заявив голова Укравтодору Олександр Кубраков.

«Довгий час це питання просто ігнорувалось — як наслідок, велика частина дійсно цінних об’єктів, зокрема зупинкових комплексів і автопавільйонів, перейшли в аварійний стан і становлять небезпеку для пасажирів. Тобто проблема із фази «не чіпати, щоб зберегти» перейшла в етап «неможливо ігнорувати», — каже голова агентства.

Втім Олександр Кубраков зазначає, що при виконанні робіт також враховуватимуть культурне значення об’єктів.  Зокрема «Укравтодор» виступив з ініціативою включити мозаїчні зупинки до проєктів «Мандруй Україною» та «Велика реставрація», для популяризації та збереження таких об’єктів. Цілу низку таких яскравих зупинок є на автодорогах Запорізької області – а оскільки дорожні роботи за програмою «Велике будівництво» ведуться одразу на кількох трасах національного значення регіону, буде здійснено і відновлення зупинкових комплексів.

Нагадаємо, цього року в рамках програми Володимира Зеленського «Велике будівництво» стартувала «Велика реставрація». За словами координатора програми, заступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка, мета проєкту – відбудувати 150 об’єктів культури, серед яких замки, фортеці, музеї тощо.