Сьогодні Україна долучилася до Всесвітнього дня донора крові. У Запорізькій області з цієї нагоди проводиться марафон здачі крові, одними з перших здали кров голова облдержадміністрації Олександр Старух, його заступники та співробітники структурних підрозділів ОДА . Захід відбувся в Запорізькій обласній клінічній лікарні. Як розповіли медики, щорічно в середньому по області безоплатно здають кров близько 43 500 донорів.

— Всесвітній день донора —  день вшанування людей, які здають кров заради допомоги чи порятунку інших. Своїм вчинком донори дарують шанс на життя і одужання іншим людям. Обласна влада приєднується до донорського руху та сподіваюсь, що люди будуть допомагати один одному не лише один день, а це стане доброю традицією для багатьох запоріжців, — відзначив голова облдержадміністрації Олександр Старух.

Щорічно 14 червня з 2005 року по всьому світу відзначають Всесвітній день донора крові. У заходах до Дня донора беруть участь 193 держави-учасниці ООН, 181 національне товариство Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, 50 добровільних донорських організацій та численні фахівці з переливання крові з усіх країн світу.

Донором може бути кожен дієздатний українець віком від 18 років. Ваша вага має бути не менше 50 кг – інакше забір крові може бути небезпечним для здоров’я. Щоб стати донором, ви маєте пройти відповідне медичне обстеження у медзакладі перед здачею крові і у вас немає бути протипоказань, визначених МОЗ України.