Сьогодні у Запорізькому регіональному протипухлинному центрі запрацював перший в області лінійний прискорювач.  Сучасне обладнання дозволяє максимально ефективно лікувати найбільш поширені форми онкозахворювань як-то рак легень і рак молочної залози. Особлива цінність прискорювача в тому, що він локально лікує пухлину, не вражаючи при цьому інші органи та шкіру.

Загальна вартість встановленого медичного обладнання становить близько 150 млн грн.

Спеціально для нього було створено окремий корпус – адже такий апарат має знаходитися у підземному бункері.  Корпус блоку променевої дистанційної терапії включає місця для прийому пацієнтів, а також безпосередньо операційні зали, в одній з яких вже інстальовано лінійний прискорювач, а в іншій планують в майбутньому встановити ще один прискорювач. Зараз обласна влада працює над тим, щоб залучити кошти на його купівлю, про це розповів сьогодні під час візиту до протипухлинного диспансеру голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух.

 До сьогодні Запорізька область не мала жодного лінійного прискорювача. Вже найближчим часом запоріжці  та мешканців сусідніх областей зможуть лікуватися за допомогою цього унікального обладнання. Його можна використовувати і для дорослих і для дітей.  Лікування буде абсолютно безкоштовним. Наразі облдержадміністрація працює над залученням коштів для придбання та обладнання другого прискорювача. Загалом для Запорізької області необхідно 4-5 таких комплексів.

Зазначимо, що запорізький регіональний протипухлинний центр є базовим закладом для надання медичної допомоги пацієнтам з онкологічними захворюваннями та підозрою на них для мешканців Запорізької області. Потужність протипухлинного центру — 305 ліжок (з них 190 хірургічних, 60 радіологічних та 55 онкохіміотерапевтичних). В середньому за рік у Запорізькому регіональному протипухлинному центрі отримують медичну допомогу до 10 тисяч пацієнтів. Щорічно в Запорізькій області реєструється 5-6 тис. нових випадків онкопатології, з яких 3-3,5 тис. хворих потребують проведення променевої терапії.