До Запоріжжя з робочим візитом прибула голова Антимонопольного комітету України Ольга Піщанська. Головна мета дводенної робочої поїздки голови Антимонопольного комітету та інших експертів у нашу область – роз’яснення питань застосування законодавства про державну допомогу на місцях.

Це питання обговорили під час зустрічі голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух , голова АМКУ Ольга Піщанська, керівник групи проєкту міжнародної технічної допомоги ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету у впровадженні правил державної допомоги» (SESAR) Штефан Сабау, голова обласної ради Олена Жук, міський голова Володимир Буряк.

Мова йде, в першу чергу, про оптимізацію державних витрат та збереження рівних конкурентних умов при наданні такої допомоги. Тому завтра, 18 травня, гості проведуть тренінг з питань практики застосування законодавства про державну допомогу для представників громад, комунальних підприємств і суб’єктів господарювання.

Голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух зазначив, що приїзд представників АМКУ та проведення відповідних тренінгів буде дуже корисним. Адже сьогодні триває адміністративна реформа, і частина повноважень від органів влади передається на місця.

Ми готові до співробітництва і у подальшому. На сьогодні частина повноважень держави передана громадам. Саме громади мають ефективно та конструктивно працювати. Але частина з них демонструє дезорієнтованість у роботі. Наше завдання — будувати ефективний діалог. Немає проблем, які не долаються. Головне, щоб усі органи працювали як єдиний механізм, — відзначив Олександр Старух.

Ольга Піщанська розповіла про особливості застосування Закону «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», прийнятого на виконання умов Угоди про Асоціацію Україна-ЄС. Мова йде про застосування механізмів державної допомоги у відповідності до європейських стандартів. Адже сам термін “державна допомога” виник 30 років тому. А сьогодні стоїть завдання наповнити його європейським сенсом і впровадити механізми реалізації законодавчих змін на місцях. Головне питання – щоб така допомога суб’єктам господарювання за рахунок ресурсів держави чи місцевих ресурсів не спотворювала економічної конкуренції. Вже у 2022 році нові правила мають запрацювати у повному обсязі.

За словами Ольги Піщанської, представники АМКУ планують відвідати з тренінгами спочатку всі великі міста України, а пізніше — і центри інших великих громад.  Адже зараз дуже важливо, щоб всі зрозуміли, як повинні працювати механізми надання державної допомоги відповідно до прийнятих законодавчих змін. Щоб в усіх громад були рівні можливості, щоб усі знали, як формувати заявки до комітету. Голова АМКУ зазначила, що у цих питаннях Запоріжжя серед лідерів і може бути прикладом для інших міст України.