Запорізька, та п’ять сусідніх областей стануть пілотними, в реалізації програми Президента «Здорова Україна». Програма передбачає облаштування майданчиків з тренажерним обладнанням різних населених пунктах, аби створити доступні безкоштовні зони для занять спортом. Запоріщька область однією з перших реалізовуватиме цей проект – отриманий досвід згодом масштабують на всю Україну, про це розповів голова Запорізької облдержадміністрації   Олександр Старух на Дні громад .

— Те, що ми потрапили в пілотний проект, це перевага, але це і додаткова відповідальність. З одного боку наші громади отримають більше шансів для залучення державних коштів на розвиток спортивної інфраструктури. Втрачати таку можливість недопустимо. Але мусимо впоратись, тому потрібно рухатися дуже швидко. Хто з громад буде працювати швидше, тим ми будемо допомагати, – зазначив Олександр Старух, звертаючись до керівників громад.

На сьогодні від громад надійшло 315 пропозицій від 53 територіальних громад області. За результатами розгляду експертної комісії, буде відібрано 175 найбільш пріоритетних об’єктів. Фінансування програми буде здійснюватися за наступним принципом —  80% — з державного, 10% — з обласного та 10% з місцевих бюджетів.