Сьогодні у Києві стартував форум «Україна 30», присвячений розвитку спорту та фізичної культури, і збереженню здоров’я Українців. Програму «Здорова Україна» презентував Президент Володимир Зеленський.

Програма передбачає низку заходів із популяризації та розвитку фізичної активності серед населення, починаючи від дітей, до людей всіх вікових категорій. Комплекс заходів включає в себе проекти з розвитку пухової активності, популяризації правильного харчування, здорового способу життя, шанобливого ставлення до власного здоров’я.  

За статистикою 85% передчасних смертей українців спричинені не інфекційними захворюваннями, а хворобами системи кровообігу та онкозахворюваннями, які не були діагностовані вчасно.

«Для осіб, старших за 55 років, будуть запроваджені так звані медичні чекапи – повні обстеження кожні два роки. А для деяких категорій – кожного року. Рання діагностика захворювань дає змогу державі рятувати життя своїх громадян, витрачаючи набагато менше коштів, але найголовніше – маючи набагато більше шансів», – зауважив Володимир Зеленський.

Також, за словами Президента, важливою є профілактика захворювань, адже причиною понад 60% передчасних смертей в Україні є, зокрема, інфаркти та інсульти, причиною яких стають різні чинники, серед яких – відсутність фізичної активності, паління, алкоголь і неправильне харчування.

«Спосіб життя третини дорослих українців включає одразу декілька таких чинників ризику. І, на жаль, близько 75% українців не займаються регулярною – будь-якою – фізичною активністю. Це відбувається з різних причин, зокрема й через відсутність доступної спортивної інфраструктури: зручної, сучасної, безкоштовної і – що ще більш важливо – поруч з домом», – зауважив Володимир Зеленський.