Сьогодні, під час робочого візиту голови Запорізької облдержадміністрації, Олександра Старуха на споруду №10 запорізьких мостів, в.о. начальника Служби автомобільних доріг у Запорізькій області Олег Галич розповів, що зовсім скоро розпочнеться один з найцікавіших етапів будівництва вантового мосту – а саме натягування вантів. Але перед тим як влаштовувати цю конструкцію всі ванти будуть ретельно перевірені за спеціальним технологіями – абсолютно всі залізні «канати» будуть протестовані за допомогою ультразвуку.

Є певні методи перевірки вантів – коли будуть стояти всі секції мосту, вони будуть розкладені,  і спеціальним ультразвуковим приладом перевірять їхні характеристики міцності. І потім  компанія, яка буде проводити це випробування, надасть  відповідний сертифікат – чи відповідають ці ванти проектним навантаженням, — зазначив Олег Галич, — Не думаю що там будуть проблеми. Адже ці ванти розраховані більш ніж на 50 років, і різні погодні явища – обледеніння, дощ, спеку, а якщо вони лежали  без навантажень, то свої властивості не мають втратити. Думаю експертиза це покаже.

Також вже замовлені нові ванти на низову частину мосту, перша партія вже прийшла, а кінцеву, згідно графіка, чекаємо у жовтні. Так само будуть перевірятися нові ванти – однакові методи  для всіх, доповнив голова ХОДА Олександр Старух.