Сьогодні у кінному театрі на острові Хортиця  пройшов майстер-клас відомого українського режисера-аніматора Олега Маламужа. Режисер мультфільмів «Мавка» та «Викрадена принцеса» навчав техніці швидкого малюнка вихованців запорізьких шкіл та інтернатів. Захід FRIENDLY-діалог було організовано Запорізькою облдержадміністрацією, як один з перших етапів обласної програми протидії булінгу в закладах освіти. На думку фахівців, треба навчати дітей поратися зі своїми емоціями, і спрямовувати їх в іншому напрямку – наприклад у малювання.

Ми підтримуємо запорізьку обласну адміністрацію в боротьбі з цією проблемою у загальноосвітніх закладах. Ми спробуємо навчити дітей переключатися на творчість, розповісти що можна виплескувати свої емоції на папері. Багато дітей тримають емоції в собі, переживаючи перехідний вік або інші проблеми, триває перезбудження мозку — треба цю енергію виплескувати, і краще за все це робити в творчості. Як батько трьох дітей,  я знаю про що кажу. Напруження і негатив добре виливаються у творчих процесах, це майже панацея від усього. Коли на тебе хтось накричав — сядь, розслабся і помалюй, мозок розслабиться. і людина не буде вдома кричати на своїх близьких, — розповів режисер аніматор Олег Маламуж.

Під час творчого простору Олег Маламуж навчав учасників майстер-класу техніці швидкого малюнка , причому для скетчів діти самі позували один одному. І це теж важливий психологічний момент майстер-класу – навчити школярів бачити, помічати та поважати один одного. Дружина аніматора – сценаристка Ірина Маламуж, розповіла  дітям про основи сторітелінга —  і про те, що кожен сам сценарист своїх життєвих ситуацій, та може написати свій happy end.

Такий проект в Україні реалізується вперше, за задумом обласної влади він стане початком, в низці обласних заходів спрямованих на протидію булінгу.

Виникла така потреба в суспільстві, і в нашому регіоні, випадки булінгу непоодинокі в освітніх закладах. Тому ми в облдержадміністрації поспілкувалися з психологами, педагогами і вирішили зробити таку акцію, започаткувати її на всю Україну. Щоб разом з дітьми — ми вчили дітей, а вони вчили нас бути приязними, не шукати те, що нас роз’єднує, а шукати те, що нас об’єднує.  Щоб було порозуміння — треба шукати те що об’єднує, малюнок — чудова ідея! – розповів голова ЗОДА Олександр Старух.

Знімальна група Олега Маламужа фільмувала майстер-клас, аби згодом створити кліп в техніці пікселяції  на пісню «Є інші варіанти», яку виконає фіналістка шоу X-фактор Марія Сур.

На завершення чудового дня діти подивилися колоритну виставу запорізького кінного театру, який цього дня гостинно відчинив двері для учасників майстер-класу.