У Бердянську, Запорізької області, триває будівництво військового містечка для дивізіону катерів та відділу спеціальних дій Морської охорони. База створюється за стандартами Берегових охорон провідних країн світу в рамках реалізації міжнародного проекту розбудови потенціалу морської прикордонної безпеки. Днями Бердянськ відвідала тимчасово повірена у справах США в Україні Крістін Квін.

 «Обмежуючи морську діяльність в українських водах, Росія знову намагається підірвати суверенітет та територіальну цілісність України, в даному випадку на морі. І відповідь Сполучених Штатів на це була як завжди: ми непохитно стоїмо на боці України, у підтримці її територіальної цілісності та суверенітету», – наголосила Квін у своєму виступі на церемонії з нагоди будівництва станції Морської охорони Держприкордонслужби в Бердянську.

Метою проєкту є підтримка розвитку інфраструктури та потенціалу Морської охорони Держприкордонслужби під егідою Програми з питань експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS), Бюро Держдепартаменту США у справах міжнародної безпеки і нерозповсюдження Державного департаменту. Вартість будівельних робіт — 4 млн. доларів США.

Зведення військового містечка  у мають завершити до 31 липня цього року. Цей проєкт дозволить Держприкордонслужбі збільшити можливості реагування на зміни обстановки на морі, активізувати модернізацію системи технічної підтримки Морської охорони, а також в цілому посилити потенціал України в охороні державного кордону на морі та суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні.