Вже шість років у Запоріжжі працює єдина в Україні інклюзивна театральна трупа «Рівні Можливості», де у спектаклях крають люди з особливими потребами. Наприкінці травня команда мала представити публіці два нових спектаклі, та несподівано майданчик, де мала відбутися прем’єра відмовив артистам. Команда була у відчаї – місяці кропіткої роботи пішли на марно. Головний режисер театру, Маріанна Смбатян, у відчаї написала про цю ситуацію у соцмережах:

-Я завжди допомагала людям, а зараз ми самі потребуємо підтримки! Вже шість років ми робимо те, що до нас не робив ніхто в Україні !!! Ми довели, що на сцені усі рівні і що люди з інвалідністю можуть на рівних грати зі здоровими людьми! Кожен виступ нашої трупи збирає повні зали, а всі зібрані кошти ми до останньої копійки завжди відправляємо на благодійність! А головне — ми несемо глядачеві глибокий посил про добро, розумінні, підтримці і інших моральних цінностях, які формують культурне товариство! Тим самим і ми самі розвиваємося, змінюємося в кращу сторону. За весь цей я люблю нашу трупу, унікальну з різних сторін! І хоча нас відчувають перешкоди, я готова боротися за трупу! — написала режисерка на своїй сторінці у Facebook, — Вже двічі доводилося скасовувати наші виступи через карантин. А тепер новим ударом стало те, що майданчик, на якому ми збиралися виступити, змінив плани і домовленість зірвалася. Тепер ми з акторами стоїмо на роздоріжжі: багато місяців репетицій, відточені репліки і емоції, стільки зусиль і часу кожен з нас вклав, а де виступати — ми не знаємо.

Оперативно відреагували на ситуацію у Запорізькій обласній державній адміністрації –заступниця  голови ЗОДА, Злата Некрасова,  зустрілася з керівницею театру «Рівні можливості», і запропонувала допомогу.  Того ж дня вдалося домовитися із Запорізькою обласної філармонією, її директорка Ірина Конарева з радістю пішла на зустріч артистам.

Заступник голови Запорізької обласної адміністрації, Злата Некрасова, пообіцяла театральній трупі повну організаційну підтримку – на виставах працюватимуть волонтери, які допоможуть акторам та глядачам з інвалідністю потрапити до концертної зали. Крім того буде організовано пряму трансляцію вистав, аби побачити незвичайний запорізький театр могли в інших містах і країнах.

Протягом години після публікації мого посту про проблему з виступом нашої трупи, стільки людей відгукнулися добром і з пропозиціями! І в результаті виступи відбудуться за підтримки Запорізької обласної державної адміністрації, про що мені повідомила заступник губернатора запорізької області — Злата Некрасова! Нас приймуть на чудовій сцені Запорізької Обласної Філармонії! Сьогодні я була на зустрічі зі Златою Некрасової та директором Філармонії Іриною Конарєвою, ми обговорили нюанси і я з великою радістю повідомляю, що вже зовсім скоро ми виступаємо !!! 20-го травня і 7-го червня відбудуться виступи двох наших вистав !!!, — поділилася емоціями від новини Маріанна Смбатян.

Прем’єра першої вистави, під назвою  «В кількох кроках від щастя»  відбудеться 20 травня. Як розповіла режисерка, авторка і постановниця вистави це життєва історія, мелодрама яка складається з семи невеличких історії, не пов’язаних між собою. Вони про різні людські почуття, емоції, потреби. Але всі ці історії об’єднує образ – голос душі.

Вистава яку представлять глядачам 7 червня — драма  «Світ у темряві». Втім є у ній і  гуморі романтика, зазначає Маріанна. Це історія людей, які живуть в одному дворі. І у кожної людини своя драма, своя проблема, свій біль – самотність, проблеми зі здоров’ям, самотність, хтось страждає від насилля в родині, хтось губить себе алкогольною та наркотичною залежністю… Втім наприкінці, у всій цій пітьмі проблем з’являється промінь світла, надія, і право вибору кожної людини – вхопитися за нього, чи ні.

Традиційно всі кошти, виручені від продажу квитків, колектив «Рівні можливості» передасть на благодійні потреби.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *