Два тижні тому стартували ремонтні роботи біля музею на острові Хортиця – реконструкція національного заповідника відбувається за ініціативи Президента України Володимира Зеленського. Перший етап реконструкції передбачає оновлення музею, оглядового кургану з флагщтоком та створення майданчику для масових заходів – Козацького кола. На ці потреби область вже має майже 100 млн грн. Про це розповів сьогодні під час прес-конференції, що відбулася у національному заповіднику голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух.

— Ресурс є — майже 100 мільйонів гривень. Вже можна та потрібно будувати. Це 77,3 мільйона від Міністерства культури та інформаційної політики в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велика реставрація», вони йдуть окремим рядком та майже 20 мільйонів з обласного бюджету. Більш того, планується виділити ще кошти. Тобто роботи розпочинаються, Хортиця буде відроджена, — заявив Олександр Старух.

Розробку концепції і проекту перетворень національного заповідника профінансував ПАТ «Запоріжсталь», — Метінвест став партнером національного проєкту відродження Хортиці

— Хортиця – це національний об’єкт. Вже зараз почався перший етап реконструкції Музею історії запорозького козацтва та пагорба. Потім буде розбудова Козацького кола, прилеглої інфраструктури. Це дуже показово, що відродження об’єктів Хортиці знаходяться в державі на найвищому рівні контролю, — наголосив директор Національного заповідника Хортиця Максим Остапенко.

Роботи стартували з кургану і музею. На першому етапі ремонтують найбільш проблемне місце музею – дах, через протікання якого споруда знаходиться в аварійному стані і не працює вже шість років.