Сьогодні у Запоріжжі презентували оновлене відділення екстреної медичної допомоги обласної клінічної лікарні. В рамках президентської програми «Велике будівництво» приймальне відділення було капітально реконструйовано, і об’єднано з відділенням реанімації. Це дозволить не лише надавати первинні медпослуги, а й екстрену допомогу, проводити інтенсивну терапію важких пацієнтів. 

Оновлене відділення обладнано за  останнім словом техніки – мобільне дігногстичне обладнання та ліжка дозволяють оперативно проводити різнопланову діагностику пацієнтів. Кожне місце облаштовано можливістю підключитися до апарату гемодіалізу. Також обладнано відокремлений інфекційний ізолятор та палати інтенсивної терапії.

Цікаво, що для безпеки пацієнтів на кожне ліжко встановили кнопку екстреного виклику медсестри а сам медперсонал носитиме спеціальні смарт-браслети, які дозволять одразу побачити з якої палати їх викликають на допомогу.

До того ж всі палати обладнано камерами спостереження (без запису). А в ординаторській  встановлено монітори, де транслюватимуться відео з палат та життєві показники всіх пацієнтів інтенсивної терапії. Також налагоджена система швидкого виклику лікарів з інших відділень. Інноваційні медичні системи дозволять зберегти життя та здоров’я людей.

Технічно відділення повністю оснащено всім  необхідним  — все інстальовано на консолі біля робочих місць,  ліжок пацієнтів. Ми також маємо сучасний цифровий рентген і наразі  очікуємо від Міністрества охорони здоров’я важке обладнання – ангіограф та магнітно- резонансний томограф, — розповів директор КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» Ігор Шишка.