Три тижні тому на острові Хортиця стартувало оновлення знакових об’єктів: пагорба з флагштоком, Музею та «Козацького кола».  Реконструкція у національному заповіднику триває в рамках проекту «Велика реставрація», що діє в складі глобальної інфраструктурної програми Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво».

Вартість першого етапу реконструкції — 100 мільйонів гривень. Це 77,3 мільйона з державного бюджету від Міністерства культури та інформаційної політики та майже 20 мільйонів з обласного бюджету.

Будівельні роботи тривають повним ходом водночас на декількох локаціях. На даху Музею завершують зняття аварійного покриття. Заплановано відремонтувати фасад, розширити виставкову площу, внутрішній дворик вкрити склом. Також ремонтують дах адмінбудівлі заповідника.

На пагорбі формують стежки та готуються до встановлення армокаркасів та бетонування. Передбачається створення сучасних оглядових  майданчиків, зручного підйому, реконструкція флагштоку з державним прапором.

На оглядовому кургані створено зручні безбар’єрні доріжки, зараз їх облаштовують. Тривають роботи на «Козацькому колі»  — створюють майданчик (місце для сцени), місця для встановлення скульптур, триває облаштування пішохідних доріжок, інженерних мереж, об’єктів інфраструктури, зони відпочинку та підключення модульного туалету.

Сьогодні голова облдержадміністрації Олександр Старух провів на місці проведення робіт виїзну нараду задля перевірки виконання будівництва. В заході також взяли участь куратор проєкту відродження Хортиці від Офісу Президента Георгій Зубко.

— Відродження Хортиці – ініціатива Президента України Володимира Зеленського. Цей проєкт реалізовується під його особистим контролем. Саме завдяки увазі та наполегливості голови держави вдалося розпочати оновлення знакових об’єктів на острові. Оновлення легендарного острова Хортиця в пріоритетній зоні відповідальності заступника керівника Офісу Президента та координатора президентської програми «Велике будівництво» Кирила Тимошенко. Саме Кирило Тимошенко неодноразово заявляв, що мета програми за декілька років комплексно оновити 150 об’єктів культурної спадщини. І саме він заявляв про завершення будівництва мостів у Запоріжжі вже цього року, якими, зокрема, можна буде доїхати на Хортицю, — заявив Георгій Зубко.

За словами керівника області Олександра Старуха, відродження Хортиці важливий пріоритет обласної влади. Контроль за процесом будівництва обіцяно проводити постійний.

— Ми впевнені, що будівельники нас не підведуть. Ми переконалися, що вони професійні, працюють швидко та якісно. І ми отримаємо до Дня Незалежності оновленні, сучасні «Козацьке коло» та пагорб з флагштоком і оглядовим майданчиком. Відповідно до кінця року отримаємо відремонтований зовні Музей. А вже далі у нас робота щодо проєктування внутрішньої реконструкції закладу. Наприкінці місяця, завдяки тому, що наша промисловість працює, у нас вже є зростання за 5 місяців, бюджет обласний перевиконано більше ніж на 5%. Тому я переконаний, що частку грошей обласна рада виділить ще на Хортицю. Роботи багато, але головне почати і ми почали. Впевнений, що ми разом реалізуймо всі завдання, які перед нами стоять. Але ми маємо дотримуватись чіткого графіка, аби всі розуміли відповідальність та як все триває. Будемо збиратися раз на два тижні та інспектувати швидкість та якість реалізації проєкту, — заявив голова облдержадміністрації Олександр Старух.