У Запорізькій області триває відбірінвестиційних програм і проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2022 році. Подати заявку на участь в конкурсі можна до 15 червня 2021 року (включно).

Як  розповіла директорка Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Оксана Матвіїшина, конкурс оголошено виключно на дев’ять  технічних завдань, які погоджені Мінрегіоном України, це:

  • Розвиток систем водопостачання та водовідведення населених пунктів області.
  • Інноваційний розвиток інфраструктури підтримки бізнесу.
  • Створення та розвиток індустріальних і технологічних парків.
  • Відновлення та розвиток зрошення і дренажу сільгоспугідь у Запорізькій області.
  • Сприяння трансферту передових технологій у науково-освітній та виробничий процес навчально-практичних центрів, створених на базі профтехосвіти.
  • Модернізація матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я для надання якісних медичних послуг.
  • Створення нового освітнього простору.
  • Розвиток спортивної інфраструктури, створення умов для занять фізичною культурою та спортом.
  • Ефективне управління та безпека в умовах зовнішніх і внутрішніх викликів, у тому числі, створення сучасних центрів безпеки громадян у територіальних громадах.

Першочергове завдання громад — подати на конкурс знакові розвиткові та соціально-значущі проєкти, реалізація яких сприятиме економічному зростанню регіону, підвищенню конкурентоспроможності громад, створенню нових робочих місць та зростанню  зайнятості населення;

передбачає розвиток мережі надання якісних публічних послуг,  зокрема шляхом розбудови мережі та комплексного відновлення існуючих об’єктів соціальної інфраструктури (у т.ч. охорони здоров’я, освіти та спорту).

Оксана Матвіїшина наголосила, що всі проєкти, які плануються для подачі на конкурс, мають бути якісними та комплексними, відповідати європейським стандартам та вимогам безбар’єрного простору, забезпечувати максимальний економічний та соціальний ефект від їх реалізації.

Наразі профільні департаменти облдержадміністрації здійснюють попередній аналіз за напрямами наявних в області проєктів на відповідність їх вимогам та умовам конкурсу.

Детальна інформація щодо умов конкурсу розміщена на вебсайті облдержадміністрації за посиланнями https://www.zoda.gov.ua/news/55303 та https://www.zoda.gov.ua/news/55435, а також на онлайн-платформі Мінрегіону України https://new.dfrr.minregion.gov.ua/news/ogoloshennya-pro-provedennya-ocinki-ta-vidboru-investicijnih-program-i-proyektiv-u-2022-roci.

Консультацію з питань, що пов’язані з конкурсним відбором, можна отримати за телефонами: (061) 239-03-47, 224-61-22, 224-62-63.