Триває будівництво мостових переходів та транспортних розв’язок  у Запоріжжі. З інженерної точки зору нові мости – це складний комплекс з автомагістралі протяжністю 9 км, 6 розв’язок, 26 штучних споруд і 4  позакласних мостів. За проектом на Хортиці розширять дорогу, яка веде до нових мостів через Дніпро. Передбачається, що дорога з 4 смуг збільшиться до 6-8.

У зв’язку з будівництвом дороги на Хортиці планують відселити жителів 14 будинків. Це пов’язано з тим, що майбутня проїжджа частина буде проходити впритул до будинків, що не є безпечним. Про це під час брифінгу повідомив голова Запорізької ОДА Олександр Старух.

— На жаль, не були відселені 14 будинків на Хортиці, які знаходяться в створі будівництва доріг острову. Наразі є проблема ще й з правовим статусом цих будов. Юристи служби автомобільних доріг та обласної державної адміністрації намагають вирішити це питання. Цьому завданню вже 20 років, питання відселення мешканців цих будинків не може вирішитися ще з 2003 року, — повідомив Олександр Старух.

У разі відселення мешканці Хортиці отримають компенсацію.

Служба автомобільних доріг отримала гроші на компенсацію відселення. Тобто, за потреби можна конфісковувати, зміщувати земельні ділянки та майно, відшкодувавши людям збитки, — отметил Александр Старух.