Сьогодні у Токіо урочисто відкриють ХХХІІ Літні Олімпійські Ігри. На головних змаганнях планети Запорізьку область представлятиме вісім спортсменів: легкоатлети — Микита Барабанов, Катерина Климюк, Анастасія Бризгіна; стрибуни у воду – Вікторія Кесарь, Олег Сербін; плавці – Сергій Фролов, Сергій Шевцов; борець греко-римського стилю – Парвіз Насібов.

Традиційно на підтримку місцевих атлетів, які виступають на Олімпіаді, у Запоріжжі влаштовують масштабний захід – підняття прапору Національного Олімпійського Комітету України та Державного прапору України.

Сьогодні такий захід пройшов на площі біля Запорізької обласної державної адміністрації. Цього року свято підняття прапора зібрало керівників області і міста, провідних тренерів, директорів спортивних закладів та спортсменів. Почесними гостями стали тренери спортсменів, які цими днями виступатимуть в Токіо  — ЗТУ Євген Чертков (тренер Парвіза Насібова), ЗТУ Надія Артюх (перший тренер Сергія Шевцова), Олена Рурак (тренер Микити Барабанова). А також золотий фонд запорізького спорту – чемпіони Олімпійських Ігор Ольга Стражева та Генадій Рєзанов, бронзова призерка Олімпійських Ігор Олеся Повх.

Відкрив свято голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух.

-Днями ми зв’язалися з нашими олімпійцями, і привітали їх! Сказали, що вони вже наші переможці, адже взяти участь в олімпіаді – вже велике  досягнення! З мільйонів спортсменів це право виборюють лише сотні, від України цього року поїхало 158 спортсменів, а від Запоріжжя —  8 це вже перемога! Вони для нас всі герої! — сказав, вітаючи присутніх Олександр Старух, — Спорт для нас цього року буде в особливому пріоритеті ми, за дорученням Президента,  створюємо разом з усіма громадами активні парки,  будуються стадіони,  тому що спортивна інфраструктура, це варто нам відверто визнати – не в дуже гарному стані. Нещодавно президент запустив нову програму ремонту  дитячо-юнацьких спортивних шкіл, і зі ста таких шкіл в Україні, десять буде відремонтовано у Запоріжжі – це хороший показник. Також, разом з депутатами обласної ради, докладемо всих зусиль аби у нас запрацювала протягом року наша ШВСМ. Все це не просто, але  ми будемо робити так, щоб у вас умови були гідні! Щоб люди, які прославляють нашу країну  так само відчували повагу і турботу про себе!

Урочисто підняли прапори України на НОКУ над головною площею Запоріжжя олімпійські чемпіони Ольга Стражева та Генадій Рєзанов.

Першим із запоріжців на Олімпіаді в Токіо виступатиме стрибун у воду Олег Сербін – 26 липня він виступатиме на вишці 10 м в синхронних стрибках з Олегом Сербіним.

-Незважаючи на те, що Олімпійські Ігри було відтерміновано на рік,  наші спортсмени олімпійці мали всі належні умови. Що стосовно  підтримки з обласного бюджету – повністю всі змагання були профінансовані і вони мали участь взяти участь в усіх  ліцензійних змаганнях.  На початку цього олімпійського циклу ми планували що десять запоріжців виконають олімпійські нормативи, але пандемія внесла свої корективи, і вийшло вісім, — розповіла начальниця управління фізичної культури молоді та спорту ЗОДА Наталя Власова.