14 жовтня на Хортиці у Запоріжжі планують з розмахом відзначити одразу три  свята – Покрову, День Козацтва та День Захисників України. До цього часу має завершитися перший етап ремонтних робіт на території національного заповідника, які тривають в рамках проекту «Велика реставрація», за президентською програмою «Велике будівництво».

Днями про хід робіт розповів журналістам голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух. Він зазначив – що вже готове «Козацьке коло», завершують роботи на Кургані Єдності та даху Музею Козацтва. Представити оновлені об’єкти запоріжцям і гостям міста обіцяють до свят.

Поки планують локальне святкування, але в планах мають зробити Хортицю загальнонаціональним центром цього свята.

Хочемо, щоб це свято на Хортиці було головним в державі. Почнемо з невеличкого, а далі будемо розвиватися, хочемо щоб загальнонаціональний захід такого спрямування патріотичного культурного був пов’язаний саме з Хортицею. Локації певні вже є, — наголосив Олександр Старух.

Також очільник області розповів, що після того як відремонтують дах музею, внутрішній дворик накриють склом. У цьому приміщенні облаштують ще одну виставкову залу, де за необхідності можна буде влаштовувати конференції міжнародного рівня, навіть за участь глав держав, відзначив Старух.