До 30-річчя української незалежності з ініціативи першої леді України Олени Зеленської розпочалася робота над створенням 30 аудіогідів українськими культурними осередками. Відповідний меморандум про співпрацю було підписано між Міністерством культури та інформаційної політики, Державним агентством розвитку туризму та медіасервісом MEGOGO.

«Тридцять двомовних аудіогідів – українською та англійською – дадуть змогу зануритись у велику українську культуру не лише нашим співвітчизникам, а й іноземним гостям та тим, хто приїхав сюди вивчати нашу мову. Запуск таких аудіогідів – важлива частина роботи в контексті культурної дипломатії. Ми не лише відкриваємо світ українцям, а й Україну світові», – зазначила Олена Зеленська.

Для запуску тридцяти аудіогідів Міністерство культури та інформаційної політики спільно з Державним агентством розвитку туризму обрало найбільш знакові туристичні об’єкти, зокрема і Національний Заповідник Хортиця. Тут за допомогою аудіогіду можна буде здійснити імерсивну подорож, піднімаючиь на Курган Єдності, оновлений за президентською програмою «Велика реставрація». Обіцяють, що за час підйому туристи встигнуть дізнатися у цікавому та стислому вигляді історію української боротьби за незалежність.  

Зазначимо, що окрім Хортиці, перші аудіогіди отримають Національний музей історії України, Збаразький замок, гетьманську резиденцію Чигирин, Шевченківський національний заповідник, музей в Опішні Полтавської області, Національний музей космонавтики в Житомирі тощо. Над виробництвом аудіогідів працюватиме команда медіасервісу MEGOGO.