Запорізька область стала учасником експериментального проекту розвитку спортивної інфраструктури, який передбачає зведення кількох сотень  нових спортивних майданчиків, за спільні кошти державного бюджету та громад, про це голова Запорізької обласної державної Олександр Старух під час Дня громад.

Учасниками пілотного проєкту стали Запорізька, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Полтавська та Харківська області. Потім програму поширять на всю Україну. 

Реалізація проєкту проходитиме у дві хвилі. Першою чергою передбачено подати від області проєкти 175 спортивних майданчиків, з яких 58 мають бути великими. Вартість робіт по кожному об’єкту має складати від 300 до 700 тисяч гривень.

Окремо голова Запорізької ОДА зазначив, що по 10 відсотків від вартості кожного об’єкту має заплатити область та громади. Держава на будівництво спортивних майданчиків Запорізької області попередньо виділила 51 млн 329 тисяч гривень. Тепер черга за депутатами обласної ради та громадами, які хочуть отримати нові спортивні об’єкти, знайти в бюджеті кошти на співфінансування робіт. 

Кошти з місцевих бюджетів потрібні незначні. Один майданчик вартуватиме для громади від 30 до 70 тисяч гривень. Хто перший почне працювати та знайде гроші на співфінансування, той і отримає першим кошти від держави та розпочне роботи, — наголосив Олександр Старух.

Додамо, що  за останні 2 роки в Запорізькій області за програмою Президента України «Велике будівництво» зведено, та в процесі будівництва 4 стадіони, 8 мультифункціональних спортивних майданчиків, 16 мініфутбольное полів зі штучним покриттям