26 нових автомобілів швидкої, в тому числі два реанімобілі, отримала сьогодні Запорізька область в рамках програми розвитку системи екстреної медичної допомоги Міністерства Охорони здоров’я України. Вартість  машин 50.2 млн грн — по 2,5 млн грн за реанімобілі, та  1.8-1.9 млн за автомобіль швидкої.

Вже найближчими днями автомобілі роз’їдуться по всій Запорізькій області. Першочергово їх направлять в курортні райони – Бердянськ, Кирилівку, Приазов’я, аби автомобілі стали до роботи до початку відпочивального сезону. Ключі від новеньких машин вручив медикам голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух та його заступниця Злата Некрасова:

-Дуже вражаюча відмінність від того, що було! 26 машин сьогодні, а до кінця року має бути 60,  і ми оновимо на 100% машини, які на лінії працюють. А щоб була ще більш ефективною ваша робота – в області відкривається дев’ять оновлених приймальних відділень. Щоб ви завозили людей в сучасне відділення – це буде швидко, якісно, і вам буде працювати приємно і зручно, — відзначив Олександр Старух, — За часів незалежності ще не було щоб стільки машин нам виділяли, і щоб доріг стільки будували в області не було – держава виконує свої функції. Адже стан доріг  у роботі швидкої теж має велике значення, щоб швидко довезти пацієнта, не розтрясти. Тож в сукупності це все змінює якість життя.

Автомобілі обладнано за останнім словом техніки. Працівники бригад швидкої відзначають з така комплектація значно збільшує успішність їх роботи:

-Є кардіограф з телеметричним центром, який під’єднано до інтернету, ми відправляємо кардіограму, і нам  одразу лікар дистанційно дає висновок. Є дефібрилятори, кисневі апарати з масками для дорослих та дітей, дуже хороший комплект для вентиляції легенів, інфузомат є, електровідсмоктувачі, все що необхідно. Дуже задоволені апаратурою! Самі автомобілі комфортніші, проходимість автомобілів краща, умови для роботи бригади зручні – чудове освітлення, ремені безпеки, претензій нема, — ділиться враженнями фельдшер правобережної підстанції швидкої допомоги Запоріжжя Марина Потапчук, яка  15 років  працює на швидкій допомозі.