У Запорізькій області триває облаштування «активних парків» — спортивних майданчиків для занять фізичною культурою і спортом масового населення. За програмою «Здорова Україна», в рамках якої втілюється цей проект, «активні парки» передбачають не лише заняття з віртуальними тренерами, а й масові інтерактивні заходи, із залучення різних категорій населення.

Для цього в громадах Запорізької області з’являться «спортивні організатори» — така людина займатиметься популяризацією спорту на території, вестиме пропаганду здорового способу життя та організовуватиме спортивні заходи і вправи з фізичної культури з населенням. Координатора громада має обрати сама з числа своїх мешканців.

Про це йшлося на нараді голови облдержадміністрації Олександра Старуха з керівниками райдержадміністрацій.

Ця людина повинна стати прикладом, бути активною, комунікабельною та спортивною, за можливості, фаховою в сфері фізичної культури і спорту, — наголосив Олександр Старух, звертаючись до голів РДА.

Як зазначила начальниця Управління молоді і спорту Наталія Власова, громади мають бути зацікавлені в закритті цих вакансій. Адже передбачається, що спортивний координатор отримуватиме стимулювання своєї праці — реальні гроші, виділені державою. Відомо, що Запорізька область на оплату праці таких організаторів спортивних заходів отримає понад мільйон гривень.

Координатор працюватиме за спеціально розробленим планом та матиме повний набір спортивного інвентаря, куди входитимуть м’ячі різних видів, настільний теніс, набори для ігор, скакалки, фрізбі та багато іншого.

Нагадаємо також, що в рамках проєкту Президента України “Активні парки — локації здорової України” в області приступили до другої черги створення спортивних майданчиків. Так, до кінця літа зручні спортивні локації мають з’явитися на вісімнадцяти територіях області. Це Кушугумська, Матвіївська, Берестівська, Коларівська, Воздвиженська, Гуляйпільська, Михайлівська, Тернуватська, Костянтинівська, Чернігівська, Смирнівська та інші громади.