У Запорізькій області  зберігається  та ускладнюється тенденція до погіршення епідситуації, яка почалась на початку вересня. За вчорашню добу в регіоні зареєстровано 770 нових випадків. Це новий антирекорд і третє місце в Україні. За рівнем захворюваності маємо відхилення від базового показника у 4 рази. Високий приріст спостерігається в Енергодарі, Пологах, Оріхові, Токмаку, про це розповів заступник генерального директора   Державної установи «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Олександр Мащак, сьогодні на  черговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів заступник голови  обласної державної адміністрації Едуард Брутман.

-Звертаю увагу, що 11 закладів освіти перейшли на дистанційне навчання.  Сьогодні коефіцієнт виявлення  СОVID-19 становить 18,4%. За умов, коли цей показник перетне межу у 20%, область повинна бути переведена у помаранчеву зону карантинних обмежень, — поінформував членів комісії Олександр Мащак.

Говорячи про виконання заходів щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олексій Кулинич зауважив, що завантаженість ліжкового фонду у ковідних госпіталях складає 52%. Повністю завантажена 9-а міська лікарня, майже на 90% — інфекційна лікарня, інші – на 50-69%%.

Департамент охорони здоров´я ОДА надіслав документи до Міністерства охорони здоров´я щодо залучення додаткових лікарень, які зможуть лікувати ковідних хворих. У цьому переліку Токмак, Якимівка та перинатальні центри, — сказав Олексій Кулинич. – Запорізька область отримала кисневі концентратори, які необхідні первинній ланці. Прошу оперативно замовляти їх у інфекційній лікарні.