Щойно Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила рішення про вихід Запорізької області з «червоної» зони карантину із завтрашнього дня — 7 травня. Позитивна динаміка кількості нових захворювань на COVID19 за останні 5 діб, дозволили нашому регіону переміститися одразу у «жовтий» сегмент. Про це оголосив голова Запорізької обласної державної адміністрації, Олександр Старух, відзначивши, що саме вчасно прийняті жорсткі карантинні заходи дали такий результат

Щодо підсумків карантину останніх тижнів – попри критику, яка лунає з певних каналів, на наше переконання введені жорсткі але необхідні обмеження дали свій позитивний результат, дозволили зберегти життя та здоров’я сотень людей, — наголосив голова області, — Наші тимчасові незручності були виправданими. За допомогою адміністративних важелів ми уникнули пікових навантажень на медичну систему, розтягли у часі надходження важких хворих у стаціонар.

За словами очільника області, буде невідкладно проведено обласну комісію, аби без зволікань зняти вимушені жорсткі обмеження, і дозволити роботу підприємцям регіону.

Зокрема, відтепер можуть відкритися всі непродовольчі магазини, торгові центри та промтоварні ринки.

Скасовуються спеціальні довідки для проїзду у приміському та міському транспорті.

У нормальному режимі можуть працювати всі заклади освіти, а студенти та школярі – складати іспити.

Кінотеатри, театри та інші заклади культури мають заповнювати тільки половину місць.

Можуть відновити роботу кафе та ресторани. Працювати можна буде до півночі (столики мають стояти на відстані не менше 2 метрів, а компанія – не більше 4 чоловік за столиком.

Втім голова ЗОДА закликав запоріжців не розслаблятися, і відповідально поставитися до дотримання правил безпеки. За прогнозами лікарів, після травневих свят захворюваність знову дещо зросте. Тож Олександр Старух наголосив, що в майбутньому епідситуація і рівень карантинних обмежень залежатиме від кожного із нас — від того, чи носимо ми маски, як часто миємо руки, чи дотримуємось соціальної дистанції.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *