Цього року заплановано старт «Програми відновлення України» — відповідну  фінансову угоду про реалізацію підписали Європейський інвестиційний банк та Уряд України.

Змагатися за європейські кошти готові і у Запорізькій області, про говорили сьогодні під час зустрічі голови облдержадміністрації Олександра Старуха із керівником проєкту Європейського інвестиційного банку Роєм Дрейкоттом та заступником Міністра розвитку громад та територій Іваном Лукерею.

На розгляд донорів подадуть 84 проєкти, серед яких – розвиток медичного хабу на базі обласної клінічної лікарні, реконструкція закинутої будівлі під соціальний гуртожиток в Енергодарі, утеплення Мелітопольського ліцею-інтернату, будівництво каналізації у селищі Приазовське та новий  водогін до сіл Набережне та Підспор’є у Приморській громаді.

Запорізька область має великий досвід співпраці з ЄІБ — зараз за проектом Надзвичайної кредитної програми відновлення України, від  Європейського інвестиційного банку, в Запорізькій області будують або капітально реконструюють 30 об’єктів на суму 974 млн грн. Всі об’єкти надзвичайного соціального значення — школи, дитсадки, медичні заклади та гуртожитки для тимчасово переміщених осіб.