До Запоріжжя з офіційним візитом приїхав голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах. Одна з цілей приїзду – презентація національного проекту геологічних паспортів громад, який дозволить територіям заробляти на видобутку корисних копалин.

Під час зустрічі з головою Запорізької обласної державної адміністрації Олександром Старухом і головою Запорізької обласної ради Оленою Жук, Роман Опімах презентував цей проект. Зокрема він розповів, що вже запущено Державний геологічний портал України. Зайшовши на онлайн-платформу, кожен зможе переглянути інтерактивні геологічні карти, перелік спецдозволів, реєстр нафтових, газових та артезіанських свердловин, обсяги видобутку та запаси корисних копалин, межі природно-заповідного фонду. Також громади можуть через електронні ресурси Державної податкової служби відслідковувати, скільки і яких податків за користування надрами надійшло до їх бюджетів. За словами Опімаха, державі відомо про 166 родовищ корисних копалин у Запорізькій області, з яких розробляється лише 69 ділянок. Причина в тому, що раніше було складно оформити дозвіл на видобуток корисних копалин. Тепер, із запуском онлайн платформи, це стало значно простішим і доступнішим для кожної громади.

Кожна громада має перспективу ефективно використовувати власні надра для розвитку своєї території, залучати інвесторів або створювати комунальні підприємства з видобутку,  та отримувати прибутки  до місцевого бюджету, які потім спрямовувати на розбудову інфраструктури території.

-Запорізький регіон щедро наділений розмаїттям геологічних споруд та потужними мінеральними ресурсами. За різноманітністю та багатством мінерально-сировинних ресурсів область займає одне з провідних місць в Україні. Ці ресурси можна використовувати задля розвитку та процвітання кожної громади. І сьогодні до нас завітав керівник Державної служби геології та надр України, щоб презентувати територіям новий механізм отримання спецдозволів та розповісти, як ефективно можна використовувати надра, — звернувся до присутніх на початку зустрічі голова Запорізької ОДА Олександр Старух.

За результатами зустрічі було підписано Меморандуму про співробітництво між обласною владою та Державною службою геології та надр України, який дозволить значно покращити якість взаємодії в галузі геологічного вивчення та видобування корисних копалин.