Сьогодні у селищі Надеждине, Приазовського району, урочисто відкрили першу чергу Запорізької вітроелектростанції компанії «ЮроКейп Нью Енерджи» — вже працює 27 вітряків потужністю 3,6 МВт.

Від старту реалізації проекту, до початку  його роботи минуло 10 років — відкрити Запорізьку ВЕС не вдавалося через бюрократичні процедури. Лише завдяки тому, що за останні два роки за Президентства Володимира Зеленського в Україні значно покращився інвестиційний клімат, керівництву  ВЕС вдалося оформити всі необхідні документи, та вже цього року роботи були завершені.

За планами інвесторів,  загалом Запорізька ВЕС налічуватиме  167 вітряних турбін на території Дівненского, Добровського, Дунаєвського, Гірсовского, Надеждинського і Мордвинівського сільських рад в Приазовському та Мелітопольському районах Запорізької області. У перспективі Запорізька ВЕС увійде до топ-5 найпотужніших вітроелектростанції Європи.

Голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух, під час відкриття першої черги Запорізької ВЕС відзначив, що наш регіон має вигідні кліматичні умови для розвитку альтернативної енергетики – це один з перспективних економічних напрямків на найближчі десятиліття. Обласна та державна влада створюють всі умови, для успішної роботи інвестиційних коштів в області – відновлюється інфраструктура, розбудовуються автошляхи, створюються комфортні умови роботи для інвесторів. Запорізький край розвивається, і стає ще більш привабливою для інвестицій.  В свою чергу і від іноземних компаній чекають соціальної відповідальності та дбайливого ставлення до державного майна, та природних ресурсів України.

За рахунок запуску І черги Запорізької ВЕС сектор відновлюваної енергетики України збільшиться, і тепер становитиме 1.43 ГВт сумарно встановленої потужності вітрової енергетики та 8.79 ГВт сумарно загальної встановленої потужності з усіх відновлювальних джерел. Обсяги виробництва електроенергії зростуть на 330 млн кВт/год на рік , викиди СО2 в атмосферу будуть зменшені більше ніж на 1 млн тон щорічно. Додатково близько 170 тисяч домогосподарств буде забезпечено екологічною електроенергією.