Сьогодні у запорізькій обласній державній адміністрації відбувся круглий стіл, на якому обговорювалося питання будівництво на території Павлівської та Вільнянської громад Запорізької області Біляївського збагачувального комбінату, та питань які виникають і зв’язку з цим.

Так представники Біляївського збагачувального комбінату розповіли, що першим етапом втілення проекту  стане будівництво фабрики, та  розробка родовища на площі 50 га – цієї сировини вистачить на 20-25 років. Розроблятимуть кар’єр за технологією німецької міжнародної компанії, на німецькому обладнанні – планують видобувати 100 тис тон каоліну на рік. Сировина придатна для виготовлення паперової продукції порцеляни.

Робота підприємства дасть громадам більше сотні робочих місць, із заробітною платнею від 10 тисяч грн на місяць. Коли комбінат запрацює на повну – зможуть спочувати податки у розмірі  25-30 млн грн до бюджетів різних рівнів, більшість цих коштів піде до Павлівської громади.

Крім того підприємство обіцяє окремі інвестиції в інфраструктуру громади, таку як газопостачання, розбудову електромереж, доріг, системи водопостачання, за суму більше 40 млн грн.

У ході дискусії помічниця голови ЗОДА з екологічних питань Ірина Пирогова, зазначила що БЗК має гарантувати регулярні спостереження за забрудненням водних об’єктів, якістю питної води та загального радіаційного фону – тих питань, яка турбують жителів доовколишніх населених пунктів.

Начальник Управління містобудування та архітектури  облдержадміністрації  Олександр Білим наголосив, що БЗК в рамках соціальної відповідальності,  має забезпечити  постачання питної води місцевим домогосподарствам.

Представниця Екоаліції Тетяна Ярмохіна запропонувала комбінату насадити лісосмугу між кар’єром і населеними пунктами, аби зменшити викиди пилу.

Наразі обговорення триває, з урахуванням пропозицій зацікавлених сторін.