У Києві стартував Форум «Україна 30. Децентралізація», де обговорюють успіхи реформи та рушійні сили подальшого її ходу. У заході взяв участь голова Пологівської райдержадміністрації Артур Крупський.

Окремою темою для обговорення стала реалізація програми Президента “Велике будівництво”, яка особливо успішно реалізується завдяки децентралізації.

Поточні успіхи реформи та кінцеву мету цієї роботи особисто прокоментував заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко

Перші слова про децентралізацію були наприкінці 90-х років, але швидкими темпами вона почала впроваджуватися в останні роки. Це й утворення громад, новий територіальний поділ, законодавчі ініціативи. І дійсно, завдяки фінансовій децентралізації кожна громада отримала можливості вдосконалення соціальної, медичної  і транспортної інфраструктури, – зазначив він.

Кирило Тимошенко розповів, що з цього року в Україні у рамках різних ініціатив Офсу Президента і Кабінету Міністрів реалізуються більше тисячі інфраструктурних проєктів.

Це відбувається і в рамках “Великого будівництва”, “Великої реставрації” і нових програм як то “Здорова Україна”, “Активні парки”, – зазначив Кирило Тимошенко

Так тільки в рамках “Великого будівництва” по всій країні будують сотні садочків, шкіл, лікарень, спортивних об’єктів, закладів культури та мистецтва тощо. У Запорізькій області, зокрема, в рамках “Великого будівництва” тривають ремонтні роботи та будівництво шести шкіл, двох дитсадків, дев’яти приймальних відділень, трьох спортивних закладів, двох лікарень та багатьох інших об’єктів.